Aktualitet

“Gërdeci”/ Nuk rihapen hetimet për Fatmir Mediun, GJKKO rrëzon kërkesën e SPAK


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:02 - 27/07/21 |
mapo.al

Gjykata e Posaçme për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar rrëzon kërkesën e prokurorisë për rifillimin e gjykimit për Fatmir Mediun, lidhur me tragjedinë e Gërdecit që shkatoi 26 të vdekur e qindra të plagosur.


Gjyqtari Erjon Çela vendosi rrëzimin e kërkesës së Prokurorisësë Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar e cila kërkoi revokimin e vendimit të pushimit të çështjes penale në ngarkim të shtetasit Fatmir Mediu, e pushuar me vendimin nr. 6, dt. 14.09.2009 të Kolegjit Penal të Gjykatës së Lartë.


Kundër këtij vendimi mund të bëhet ankim nga Prokuroria, në Gjykatën e Posaçme të Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, brënda 15 ditëve, afat i cili fillon nga dita e nesërme e njoftimit të vendimit.1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas