Aktualitet

Giuseppe Conte dhe ministrat e rinj betohen para Presidentit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:46 - 05/09/19 |
mapo.al

Giuseppe Conte është betuar për besnikëri ndaj Republikës dhe Kushtetutës italiane përpara Kreut të Shtetit, Sergio Mattarella, në sallën e festave të Presidencës.

Pas Contes u betuan 21 ministrat e qeverisë së re. Anëtarët e qeverisë u transferuan më pas në Palazzo Chigi për ceremoninë e inaugurimit me Këshillin e parë të Ministrave.


Etiketa: , ,

Pas