Kryesore

Gjatë mbrëmjes reshje të dendura shiu, zonat më të rrezikuara


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:13 - 23/01/21 |
mapo.al

Moti në vend është duke u karakterizuar nga reshje shiu. Krahas shiut, në zona të caktuara siç është jug-lindje dhe veri-lindja është duke rënë dëborë.

Ndërkohë, sipas Meteoalb reshjet pritet të intensifikohen gjatë mesditës dhe mbrëmjes ku zonat më të prekura do të jenë ultësira perëndimore, Shqipëria qendrore si edhe jugu, ku parashikohen edhe përmbytje.


Prandaj autoritetet kanë bërë apel për kujdes gjatë natës.

1Etiketa: ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas