Aktualitet

Gjekmarkaj: Basha s’kishte shteg tjetër, Berisha mund të bëjë beteja më të mëdha


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:50 - 13/09/21 |
mapo.al

Deputeti demokrat Agron Gjermarkaj e ka cilësuar vendimin e kryedemokratit Lulzim Basha për të përjashtuar Sali Berishën nga grupi parlamentar, si të vetmen mundësi për Bashën dhe PD-në.


Gjekmarkaj deklaroi për gazetarët në dalje nga selia blu, se Berisha është personalitet i madh politik dhe beteja për statut nuk është e kalibrit të tij.


“Nuk ishte vendim i gabuar apo i padrejtë. Nuk kishte mundësi tjetër Lulzim Basha dhe PD. Ishte shtegu i vetëm për të kaluar.Unë e kam thënë që Sali Berisha është personalitet i madh politik. Beteja për statut që mund të bëjë Berisha nuk janë të kalibrit të tij, janë beteja të vogla”, u shpreh ai.2
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas