Aktualitet

Gjekmarkaj: Këto zgjedhje nuk do të njihen – ato duhen pështyrë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:32 - 28/04/21 |
mapo.al

Kandidati për deputet në listën e PD në Qarkun e Lezhës, Agron Gjekmarkaj, deklaron se zgjedhjet e 25 prillit nuk do të njihen nga opozita shqiptare.


Përmes një reagimi në rrjetet sociale ai thekson se “paratë e krimit trukuan frymën e votës shqiptare!”.


“Pushteti lokal e qëndror me ndihme sociale, punësime abuzive, legalizime e shtëpi tërmeti ndërhyri kudo për të trukuar vullnetin për ndryshim!”, shkruan ai.Gjekmarkaj paralajmëron se përballja po vjen, duke u shprehur se: “Do t’i përzëmë hajdutët e votës nga
zyrat e shtetit dhe nga jeta e këtij kombi!”.Deklarata e plotë
Shqipëria në rrezik!!Shteti dhe mafia në Shqipëri janë bërë një!

Strukturat mafioze të Edi Ramës masakruan procesin elektoral!

Kudo natën në cepa lagjesh në qytet në fshatra nën mbrojtjen e policisë shpërndanë para, kërcënuan, premtuan, gënjyen për votën!

Paratë e krimit trukuan frymën e votës shqiptare!

Pushteti lokal e qëndror me ndihme sociale, punësime abuzive, legalizime e shtëpi tërmeti ndërhyri kudo
për të trukuar vullnetin për ndryshim!

Kjo është historia më e shëmtuar e manipulimit të votave në Europë, qysh nga viti 1922 në Itali dhe
1933 në Gjermani!

Lexo edhe :  Gjekmarkaj ironizon programin e qeverisë: Broshurë që fillon me qyfyre

Demokracia nuk ekziston, vullneti qytetar gjithashtu, ajo dhe ai, janë shndërruar në mall që ka çmimin e parasë së drogës, së tenderave dhe të frikës!

Liria jonë është nën agresion!

Vota jonë është përdhunuar!

Opozita është e kërcënuar!

Të drejtat civile varen nga humori i të fortëve!

Procesi elektoral është operacion financiar, nuk është më ide, program, skuadër apo lider!

PD është në provën e saj më të madhe të ekzistencës!

Ajo duhet të hyjë në llogoren ku mbrohet pluralizmi dhe jeta!

Opozita e udhëhequr nga Lulzim Basha do t’i prijë kësaj beteje në sheshet shqiptare, derisa regjimi
të bjerë dhe vota të kthehet!

Opozita nuk do kompleksohet nga burokratët e ambasadave ajo do të degjojë shqiptarët dhe t’i përgjigjet sfidës së korrupsionit me sfidën e Demokracisë!

Opozita do të marrë në dorë fatet e Demokracisë dhe të Zgjedhjeve!

Këto zgjedhje nuk do të njihen. Ato duhen pështyrë!

Do t’i përzëmë hajdutët e votës nga zyrat e shtetit dhe nga jeta e këtij kombi!

Përballja po vjen!

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas