Aktualitet

Gjekmarkaj: Rama s’ka këllqe për të bërë negociatorin mes Turqisë dhe Greqisë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:20 - 07/01/21 |
mapo.al

Në emisionin ‘Open’ teksa diskutohet për vizitën e Ramës në Turqi, analisti Agron Gjekmarkaj tha se kreu i qeverisë shqiptare është thjesht lajmës, jo negociator.


Gjekmarkaj tha se Rama nuk e ka fuqinë për të nëgociuar mes dy vendeve më të mëdha se ne, Turqi-Greqi.


“Rama nuk ka këllqe për të bërë negociatorin mes Turqisë dhe Greqisë. Është normale që drekon informalisht me Mitsotakis. Është lajmës jo negociator. Se ka aftësinë, forcën për të bërë negociatorin.Ai nuk negocion dot me shqiptarët. Ai nuk negocioi me opozitën për ligjin elektoral. Vjen Ahtisari për të nëgociuar, por ai si president i Findlandës kishte negociar në mënyrë perfekte me finaldezët”- tha Gjekmarkaj.
1
Etiketa: , , ,

Pas