Aktualitet

Gjenden dy turistet që u raportuan të humbura në Alpe


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:53 - 20/08/19 |
ro ot

Dy turistet të cilat kishin humbur në Alpet Shqiptare janë lokalizuar në majën e Jezercës dhe dje pasdite janë kthyer në Vuthaj.


Lajmin për humbjen e tyre e dha Admir Laliq, drejtor i Parqeve Kombëtare në Mal të Zi, në llogarinë e tij private në Facebook.


Dy turistet, duket se kanë zgjedhur të eksplorojnë natyrën e jashtëzakonshme të alpeve, por ashtu siç ka ndodhur edhe më parë, mungesa e informacioneve apo infrastrukturës turistike në rajon, mund të ketë çuar në humbjen e kontakteve.Fatmirësisht tani ato u gjetën dhe janë në gjendje të mirë shëndetësore.
1
Etiketa: , ,

Pas