Aktualitet

Gjendet i vdekur kryebashkiaku, ishte shpallur i humbur

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:44 - 09/07/20 |
mapo.al

Forcat e policisë kanë gjetur të vdekur kreun e Bashkisë së Seulit, i cili ishte shpallur i humbur disa ditë më parë.


Kryebashkiaku i kryeqytetit të Koresë së Jugut, Park Won-soon ishte raportuar nga vajza e tij se kishte humbur kontaktet gjë që çoi në një operacion të gjerë kërkimi.


Shkaqet e vdekjes së Park Won-soon janë ende të paqarta ndërkohë që ka nisur dhe një hetim për ngjarjen.


64-vjeçari Park drejtonte bashkinë e Seulit që prej vitit 2011 dhe shihej si një kandidat i mundshëm në radhët liberalëve për zgjedhjet presidenciale të 2022.Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas