Aktualitet

Gjendet një granatë në Parkun e Apolonisë, policia rrethon zonën

               Publikuar në : 13:42 - 19/08/19 |
mapo.alm

Gërmimet në parkun arkeologjik të Apolonisë kanë nxjerrë në sipërfaqe një granatë dore që mendohet se i përket Luftës se Parë Botërore. I gjithë territori është rrethuar me perimetër sigurie dhe pranë vendit ku është gjetur granata ndodhen edhe forcat policore.-raporton BW


Në vendin e ngjarjes ndodhet edhe ekspedita franceze e cila po merret me gërmimet në këtë zonë. Granata pritet të demontohet nga forcat xheniere.

Etiketa: , ,

Pas