Aktualitet

Gjermani/ 239 viktima në total, të infektuar rreth 44 mijë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:45 - 26/03/20 |
mapo.al

Gjermania ka shënuar 33 viktima brenda 24 orëve të fundit, një shifër shumë më e ulët se vendet e tjera të BE. Kujtojmë se Spanja dhe Italia numërojnë me qindra të vdekur në ditë.


Numri i viktimave në total, ka shkuar në 239 teksa të infektuarit po afrohen rreth shifrës 44 mijë, nga të cilët 5 mijë janë të shëruar.Gjermania është vendi më i përgatitur për të përballuar një pandemi për shkak të numrit të lartë të shtretërve që disponon, ndërkohë ka marrë edhe pacientë nga Italia për t’i kuruar.Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas