Aktualitet

Gjermani – Bundesliga rikthen tifozët në stadium

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:21 - 14/09/20 |
mapo.al

Të parët që rinisën të luanin futboll pas pandemisë dhe të parët pritet të jenë edhe në garën për të rikthyer tifozët në shkallët e stadiumit.Sipas televizionit shtetëror gjerman “ZDF”, kancelaritë shtetërore të shteteve federale në konsultim me federatat sportive të vendit, kanë arritur një marrëveshje për protokollet e rikthimit të publikut në shkallët e stadiumeve.


Ideja është që stadiumet të nisin të mbushen në kapacitet nga 30-40% përpara muajit tetor, ndërkohë që një datë e saktë e rikthimit të tifozëve në tribuna mbetet ende e hapur.
Sipas “Bild”-it, data e saktë pritet të vendoset në takimin e fundit që do të mbahet ditën e nesërme.Dyert i kanë hapur edhe stadiumet franceze, por në kapacitet mjaft të ulët, vetëm 8 mijë tifozë për ndeshje.


1


Etiketa: , , , , ,

Pas