Aktualitet

Gjermania dhe Argjentina bëjnë gjithçka në fushë, spektakël e gola

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:52 - 09/10/19 |
ro ot

Ishte thjeshtë një test miqësor, por Gjermania dhe Argjentina dijnë si ta kthejnë në spektakël. Në “Signal Iduna Park” të Dortmund, “Pancerat” dhe “Albicelestët” dhuruan një mbrëmje magjike, ku u shënuan 4 gola, dy për secilën pjesë dhe dy për secilin krah. Gjermania dhe Argjentina barazuan 2-2, por ajo që u ngulit në mendjen e tifozëve ishte spektakli.


Vetëm 16 minuta i mjaftuan Gnabry për të dhënë shkëndijën e parë, me sulmuesin e Bayern Munich që “zbërtheu” 4 mbrojtës për të tundur rrjetën. Ky gol u duk se zgjoi Argjentinën, e cila pa Messin në fushë u duk e një tjetër dimensioni. E nga ky shpërfytyrim përfitoi sërish Gjermania, e cila shënoi me Havertz për të vulosur rezultatin e pjesës së parë në 2-0.


Në dhomat e zhveshjeve, Scaloni ndryshoi fytyrën e Argjentinës, me aktivizimin e Acuna, Ocampos dhe Alario që dhanë frytet e tyre.


Ishte pikërisht ky i fundit që ngushtoi shifrat katër minuta pasi ishte në fushë, ndërsa ylli i Marseille, Ocampos i dha goditjen finale Gjermanisë dhe gjithë takimit, i cili u mbyll me shifra të barabarta, 2-2.Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas