Aktualitet

Gjermania shënon shifrën më të lartë të vdekjeve nga COVID-19, 266 viktima në 24 orë 

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:20 - 10/04/20 |
mapo.al

Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Gjermani është rritur me 266 brenda 24 orëve të fundit, sipas qendrës së kontrollit të sëmundjes dhe vendit të vendit Robert Koch. Kjo shënon numrin më të viktimave brenda një dite që nga fillimi i shpërthimit të koronavirusit të vendit.


Sipas institutit deri më tani 2,373 njerëz kanë vdekur nga Covid-19 në Gjermani. Numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara në vend ka arritur në 113.525, që shënon një rritje prej 5,323 rastesh në 24 orët e kaluara.


Merkel ofron “shpresë të kujdesshme“: Kancelarja gjermane Angela Merkel të enjten u bëri thirrje njerëzve që të vazhdojnë të respektojnë rregullat e distancimit shoqëror gjatë Pashkëve, duke shtuar se numri i personave të infektuar nga virusi po bie paksa.
Etiketa: , ,

Pas