Kryesore

Gjermania shpall listën për kompeticionin e rëndësishëm, vihen re 2 mungesa…
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:48 - 09/11/18 |
mapo.al

Trajneri i Gjermanisë, Joackin Lov, ka shpallur listën e futbollistëve të grumbulluar për 2 takimet e rradhës ndaj Rusisë dhe Holandës. Ajo që bie në sy është se në këtë listë janë përjashtuar 2 emra, Boateng dhe Ter Shtengen.


Gjermania ka fituar vetëm 3 nga 11 takimet e luajtuar në vitin 2018 dhe tregon fareqartë për krizën e rezultateve. Në datën 15 nëntor është programuar miqësore me Rusinë dhe në datën 19 do të luhet takimi ndaj Holandës për Ligën e Kombeve. Më poshtë Lista:


Portierë: Nojer, Leno, Trap


Mbrojtës: Ginter, Hektor, Humels, Kehrer, Ringer, Shulz, Sule, Tah


Mesfushorë: Brandt, Draksler, Gabri, Gortecka, Havertz, Kimish, Kros, Rudi

Sulmues: Rojs, Sane, Myler, Uth/PanoramaSport/


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas