Kronika

Gjeti dy vëllezërit e vrarë, flet dëshmitari: I kishin mbuluar me dhe, njëra dorë ishte jashtë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:09 - 10/12/20 |
mapo.al

Guri Shuli, punonjës i ujësjellësit në Maliq, është personi i cili gjeti në kanal trupat e pajetë të dy vëllezërve Martin dhe Andrea Olldashi.

Dy vëllezërit mësohet se janë ekzekutuar me armë zjarri, nga persona ende të paidentifikuar.


Prej tre ditesh dy vellezërit rezultonin të zhdukur por vetëm dje mamaja e djemve kishte raportuar zhdukjen e binjve.
Ju i keni gjetur të dy viktimat?
Po unë i kam gjetur. Jam punonjës i Ujësjellësit të fshatit dhe kam një stacion pompe në Zvirinë dhe këtë itinerar rruge e bëj çdo ditë. Sot duke shkuar nga kjo rrugë që shkoj përditë i konstatova në një kanal. Ishin të mbuluar. Njëherë vetëm një trup mu duk se kishte një dorë jashtë. Për momentin që pashë që ishte trup njeriu, menjëherë lajmërova policinë dhe për pak minuta erdhën.


Ju qëndruat aty?
Kur filluan ata i zbuluan dhe ekspertiza po bënte punën e saj panë që ishin dy trupa. Fillimisht unë një trup konstatova. Kur filluan ata t’i zbulonin ishin dy. Ishin dy meshkuj. Policia tha që janë nga qyteti i Pogradecit. Kur filluan të bënin ekspertizën u larguam.

Lexo edhe :  Kryemadhi tubim në Lushnje: Bashkë me Vasilin dhe Luan Ramën do e çojmë deri në fund betejën me "Bandat e Rilindjes"

A kishin plagë në trup?
Po sa thanë atë kishin, me armë zjarri. Përditë e bëj këtë rrugë por këto ditë që ka qenë shi kam kaluar nga asfalti, sot që ishte kohë e mirë i rashë këtej. Më ra në sy se ai kanali ishte me dhe, kur nuk kishte shumë që ishin pastruar. Thashë si ka mundësi, u afrova kur pashë njërën dorë. Lajmërova 129 dhe më thanë mos lëvizni nga vendi i ngjarjes.

U tronditët nga ngjarja?
Për momentin u tronditëm se të shikosh atë. Detyrimisht janë tronditjet e momentit. Ne s’kemi dëgjuar të shtëna, ka qenë dhe moti i keq.

1


Etiketa: , , , , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas