Kronika

Gjeti vdekjen në paraburgim, ja si protestuan sot në Korçë familjarët e të riut rom…


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:41 - 18/05/18 |
mapo.al

Familjarët e 27-vjeçarit Enea Ftoi, i cili u gjet i vdekur paraditen e sotme në paraburgimin e Komisariatit të Korçës, kanë zhvilluar ceremoninë mortore ditën e sotme.


Para se të përcillnin drejt banesës së fundit djalin e tyre, ata kanë protestuar para Komisariatit të Korçës, duke mbajtur në duar arkivolin e 27-vjeçarit.


“Teksa marshojnë nëpër qytet, familjarët e Enea Ftoit mbajnë në duar pankarta me mesazhe të ndryshme. “Jo dhunë dhe padrejtësi, por dashuri dhe drejtësi”,- thuhet në njërën prej tyre.Kujtojmë se ditën e djeshme, për rreth katër orë, tre ekspertë mjeko-ligjore, dy të pavarur dhe një i Institutit të Mjekësisë ligjore kanë kryer ekspertizën, ndërkohë që përgjigjet pritet të dalin pas tre javësh.
Familjarët e viktimës akuzojnë policinë për vdekjen e djalit të tyre, pasi në trupin e tij janë gjetur shenja dhune.27-vjeçari ka shenja të dukshme dhune në fytyrë, kokë, krahë dhe shpatulla.

Ndërkohë do të jenë rezultatet e ekspertizës mjeko-ligjore që do të zbardhin shkakun e vërtetë të vdekjes së 27-vjeçarit, baba i tre fëmijëve.

korce-varrimi-i-27-vjecarit

korce-varrimi-i-27-vjecarit-1
korce-varrimi-i-27-vjecarit-2
korce-varrimi-i-27-vjecarit-3
korce-varrimi-i-27-vjecarit-4

1


Etiketa: , , ,

Pas