Aktualitet

Gjigandi i La Liga marka e dytë më me ndikim në Spanjë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:21 - 23/09/21 |
mapo.al

Në një botë të shënuar nga konsumizmi dhe konkurrenca, pesha e markave është gjithnjë e më e dukshme.


Në atë masë që në shumë raste, veçanërisht në ato që kanë të bëjnë me brezat e rinj, ato provokojnë një ndjenjë përkatësie dhe përdoren për të përcaktuar aspekte të caktuara të personalitetit të dikujt.


Prandaj, sot një markë nuk është vetëm produkti që ofron apo shërbimi që ofron. Është gjithashtu imazhi që projekton dhe veprimet që ndërmerr brenda kuadrit të përgjegjësisë shoqërore të korporatës.Në këtë kuptim, Zara , një markë që i përket Grupit Inditex, është më me ndikim në Spanjë për 29.46% të të anketuarve, sipas një studimi të përgatirur nga  DataCentric . Një fakt që askush nuk duhet të befasohet nëse marrim parasysh se është kështu edhe në nivel ndërkombëtar.As ndikimi i klubeve sportive nuk duhet të befasojë askënd dhe në këtë kuptim, Real Madridi pozicionohet si marka e dytë më me ndikim në territorin kombëtar për 26.02% të spanjollëve.Mercadona , me 13.90%, plotëson podiumin e markave më me ndikim. FC Barcelona dhe Banco Santander janë gjithashtu në pozitat e privilegjuara, por në një distancë më të madhe

 

1


Etiketa:

Pas