Bota

Gjigantët e internetit pësojnë rënie në bursë për shkak të hetimeve

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:23 - 04/06/19 |
mapo.al

Gjigantët amerikanë të internetit si “Google”, “Facebook” dhe “Amazon” pësojnë rënie në bursën e “Wall Street” për shkak të zërave që qarkullojnë se janë hapur hetime nga njësia kundër monopoleve në SHBA.


“Alphabet”, kompania që ka “Google”, shembet në “Wall Street” duke humbur 6,22% të vlerës, ndërsa aksionet e kolosit të Jeff Bezos humbasin 3,1%.


Rënie të fuqishme regjistroi edhe “Facebook” që pëson një humbje deri në 7,3%.
Etiketa: , , , ,

Pas