Aktualitet

Gjirokastër- Kolegët homazhe në vendin ku gjetën vdekjen dy elektricistët


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:44 - 19/02/21 |
mapo.al

Punonjës të OSHEE Gjirokastër kanë bërë homazhe mbrëmjen e sotme në vendin ku u aksidentuan dy elektricistët Selfo Kallfa dhe Ismet Isaraj tre ditë më parë, aksident që iu mori jetën.

Ata kanë ndezur qirinj në brezin e betonit e quajtur gropa e tankeve, aty ku kaloi automjeti që më pas u përmbys në ujërat e Drinos dhe kanë vendosur lule në nderim të tyre.


Aksidenti ndodhi mbrëmjen e së martës, kur dy elektricistët humbën jetën në krye të detyrës teksa ishin nisur për të lokalizuar defektin e linjës 6 kilovoltshe të fiderit në radiostacionin e Gjirokastrës.
<
>
Gjirokaster-homazhe-2-560x420 Gjirokaster-homazhe-3-560x420 Gjirokaster-homazhe-1-560x420 Gjirokaster-homazhe-6-560x420 Gjirokaster-homazhe-5-560x420 Gjirokaster-homazhe-4-696x522
1
Etiketa: , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas