Aktualitet

Gjoba deri në 400 mijë lek dhe heqje e pikëve nga patentat, masat e reja të Policisë Rrugore

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:53 - 27/02/20 |
mapo.al

Policia e Shtetit ka publikuar ndryshimet që do të pësojë Kodi Rrugor, duke rritur gjobat dhe si do të hiqen pikët nga patenta. Nëse drejtoni mjetin në gjendje të dehur, atëherë rrezikoni gjobë deri në 400 mijë lek të vjetra dhe heqje total të pikëve në patentë.


Më poshte keni të listuara gjobat e reja dhe ndryshimet në Kodin Rrugor.

Etiketa: , , ,

Pas