Aktualitet

Gjoba nga policia/ Braimllari: Tregon tmerrin që Rama ka nga LSI-ja


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:16 - 11/02/21 |
mapo.al

Ish-deputeti i LSI, njëkohësisht drejtues Qarku në Korçë, Endrit Braimllari reagoi pas gjobitjes nga policia me 500 mijë lekë të reja, në Maliq, për thyerje të masave anti-COVID.

Në një deklaratë për mediat, Braimllari thotë se gjoba e marrë sot tregon tmerrin që sipas tij kryeministri Edi Rama ka ndaj LSI-së, në zgjedhjet e 25 prillit.


“Ferdinand Mara është ushtar i Edi Ramës, Niko Peleshit dhe Rragamit të bëjë kujdes të respektojë ligjin dhe të merret me trafikantët dhe trafikun e drogës dhe jo të gjobisë qytetarët e ndershëm. Më 25 prill të rinjtë dhe të rejat e Korçës do të çmontojnë këtë treshe që ka marrë peng Korçën”, shprehet Braimllari.

Reagimi
Kryeministri Edi Rama është i tmerruar nga rritja e pandalshme e LSI në Qarkun e Korçës. Gjoba tregon tmerrin që Edi Rama ka ndaj LSI. Edi Rama, Niko Peleshi nuk mund të intimidojnë simpatizantët e LSI me ushtarin e tyre në drejtorinë e qarkut të Korçës, Ferdinand Mara. Ferdinand Mara është ushtar i Edi Ramës, Niko Peleshit dhe Rragamit të bëjë kujdes të respektojë ligjin dhe të merret me trafikantët dhe trafikun e drogës dhe jo të gjobisë qytetarët e ndershëm. Më 25 prill të rinjtë dhe të rejat e Korçës do të çmontojnë këtë treshe që ka marrë peng Korçën. Lexo edhe :  "Po faktohet masakra zgjedhore" - LSI kërkon rinumërim në disa qarqe

LEXO EDHE: 


Takim politik në Maliq – Braimllari gjobitet me 5 mln lekë të vjetra

1


Etiketa: , , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas