Aktualitet

Gjyqi për Tahirin dhe Jaeld Çelën, Gjykata e Lartë cakton datën e seancës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:41 - 05/08/21 |
mapo.al

Gjykata e Larte ka caktuar sot datën se kur do të mbahet seanca gjyqësore për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri dhe ish drejtorin e policisë së Vlorës, Jaeld Cela.


Mësohet se seanca do te zhvillohet me 28 shtator në orën 10:00.


Gjykata e Shkallës së Parë për Krime të Rënda dënoi me 5 vite burg ish ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, dënim i cili do të konvertohet në 3 vite shërbim prove.Gjithashtu për 5 vite nuk do të ushtrojë asnjë funksion publik.Ish-ministri u dënua nga Krimet e Rënda për shpërdorim detyre me 3 vite shërbim prove.1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas