Aktualitet

Gjykata e Durrësit dënon me 16 vite burg Ahmet Ajetin, për tentativën e vrasjes së Lul Berishës
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:55 - 30/06/20 |
mapo.al

Gjykata e Durrësit ka dënuar me 16 vite burg Ahmet Ajetin, për ngjarjen e ndodhur më 30 gusht të vitit 2005. Ajeti u dënua për tentativën e vrasjes së Lul Berishës.Ahmet Ajeti dhe Osman Korpuzi u nisën nga Tirana drejt Durrësit me porosi nga dy persona për të vrarë Lul Berishën, por në afërsi të lokalit ai u konfliktua me disa persona të tjerë, ku mbeti edhe vetë i plagosur.


Ahmet Ajeti u ekstradua nga Interpol Tirana më 20 korrik 2018, më pas çështja u rihap për rigjykim, pasi herën e parë gjykimi ishte kryer në mungesë.1

Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas