fbpx

Aktualitet

Gjykata vendos ekstradimin në Itali të trurit të bandës së Shijakut

               Publikuar në : 11:17 - 23/05/19 |
mapo.al

Gjykata e shkallës së parë Durrës ka vendosur të ekstradojë në Itali, Hajri Seferin, i cili njihet si kreu i bandës së Shijakut.


Seferi u arrestua në kuadër të operacionit “Vol-Vo4” në tetor 2018. Kundër vendimit kanë dalë i pandehuri dhe avokati i tij.Mbrojtësi ligjor është shprehur se nuk ka arsye për ekstradim, për shkak se ai po hetohet në Shqipëri. Hajri Seferi është nën hetim për trafik droge në kuadër të grupit kriminal.Etiketa: , , , , ,

Pas