Aktualitet

Gjykata e Lartë kalon për gjykim dosjen “Tahiri”

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:24 - 22/01/21 |
mapo.al

Gjykata e Lartë kalon për gjykim dosjen penale ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri dhe ish-drejtorit të Policisë së Vlorës, Jaeld Çela. Vendimi është marrë në dhomën e këshillimit.Ish-ministri është dënuar nga Krimet e Rënda për shpërdorim detyre me 3 vite shërbim prove. Me 3 vite e 4 muaj burg u dënua Jaeld Çela.


Të dy u akuzuan për trafik droge në kuadër të grupit kriminal të drejttuar nga Moisi Habilaj.
Apeli i Posaçëm e prishi vendimin dhe e ktheu për rigjykim në shkallën e parë. Tahiri e Çela iu drejtuan Gjykatës së Lartë me rekurs.1Etiketa: ,

Pas