Aktualitet

Gjykata e Maqedonisë shpall dënimet për grupin që tentoi të vrasë Ziadin Selën

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:27 - 05/07/18 |
mapo.al

Në Gjykatën Penale te Maqedonise u shqiptuan dënimet për të akuzuarit që tentuan të vrasin kreun e Alencës së Shqiptarëve dhe deputetin Ziadin Sela natën e 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Maqedonisë, informon INA. Shtatë të akuzuarit për tentativen e vrasjes së Selës u dënuan me burg:


Te dënuarit:


Kire Georgievski 13 vjet burg.


Oliver Oshavkovski10 vjet.


Nikollçe Dimitrievski 10 vjet e 6 muaj.

Akeksandar Janeveski-Toshta 13 vite.

Andrej Micov 10 vjet e 10 muaj.

Nikolla Vojminovski 13 vjet e 6 muaj.

dhe Kosta Dellov 10 vjet e 6 muaj.

Në një nga seancat e kaluara për këtë rast, Stojan Pavleski u dënua me 3 vite burg, ndërsa Cejo Georgievski me një vit dhe dy muaj. Në këtë dënim të akuzuarve do t’u llogariten edhe koha që kanë kaluar në paraburgim.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas