Kronika

Gjykata e Posaçme dënon me 6 muaj burg ish-anëtarin e KPA, Luan Daci


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:26 - 01/12/20 |
mapo.al

Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsiont ka shpallur fajtor ish-anëtarin e KPA, Luan Daci, duke e dënuar me 6 muaj burg, për falsifikim të dokumenteve.

Dënimi i dhënë nga GJKOK konvertohet në 12 muaj shërbim prove. Gjatë seancës, SPAK kërkoi dënimin e ish-gjyqtarit me 1 vit burg.


Daci akuzohet se ka bërë deklarim të rremë duke fshehur shkarkimin nga detyra e gjyqtarit për paaftësi në vitin 1997, vendim i marrë nga KLD e kohës.

Avokati mbrojtës, Jordan Daci është shprehur në përfundim të seancës se klienti i tij nuk ka elementë të veprës penale. Sipas tij, CV nuk është dokument zyrtar.“Vendim i gabuar dhe kontadiktor. Ky vendim është precedent mjaft i rrezikshëm”, u shpreh avokati.


1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas