Aktualitet

Gjykata e Prizrenit vendos të ekstradojë në Shqipëri Indrit Taullain


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:18 - 05/01/21 |
mapo.al

Gjykata e Prizrenit ka miratuar ekstradimin e Indrit Taullait.


Ai akuzohet nga SPAK për vrasjen e Klodian Saliut dhe i përfshirë edhe në ekzekutimin e Vajdin Lamaj, ngjarje të ndodhura në 26 dhe 27 shkurt të 2005.


Ndërsa për Plarent Dervishajn kunatin e ish-kreut të bandës së Durrësit Lulzim Berisha, nuk ka ende një përgjigje nga autoritetet ne Dubai.Për këto dy ekzekutime akuzohen edhe Lulzim Berisha, Emiljano Shullazi, Viktor Imeraj, Luftar Reci dhe Indrit Rusi.
1
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas