Aktualitet

Gjykata Kushtetuese e vendos: Kur do të shqyrtohet “30 Qershori”


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:01 - 26/05/21 |
mapo.al

Gjykata Kushtetuese ka caktuar datën se kur do të zhvillohet seanca plenare për zgjedhjet lokale të 30 qershorit 2019


Kushtetuesja ka caktuar datën 23 qershor për seancën plenare ku do të shqyrtohen zgjedhjet lokale.


Kujtojmë se PD dhe LSI i bojkotuan këto zgjedhje duke mos marrë pjesë.Këta të fundit e kanë çuar çështjen në Gjykatën Kushtetuese, duke i kërkuar shpalljen e pavlefshmërisë dhe ripërsëritjen e zgjedhjeve.“Data e seancës: 23.06.2021, ora 10:00”, thuhet në njoftimin e siguruar.1Pas