Gjykata s’i dha mandatin kandidates në Durrës,Basha: Ka ende shpresë

Vendimin e Gjykatës së Durrësit që nuk i dha mandatin kryebashkiakes së qytetit bregdetar, Valbona Sako, për liderin demokrat Lulzim Basha, ky vendim është një shenjë shprese se ka ende gjyqtarë që zbatojnë ligjin e Kushtetutën. “Farsa e 30 qershorit ishte masakër e Kushtetutës, e ligjit dhe e standarteve. Dua të përshëndes vendimin e Gjykatës … Continue reading Gjykata s’i dha mandatin kandidates në Durrës,Basha: Ka ende shpresë