Kronika

Gjyqtarët e Dajtit në ‘shenjestër’, dyshohet se Petrit Aliaj është larguar nga Shqipëria
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:27 - 15/02/19 |
mapo.al

Policia dhe prokuroria kanë nisur hetimet për gjyqtarët që hoqën dënimin me burgim të përjetshëm për Dritan Dajtin. Gjyqtari i Apelit Vlorë, Petrit Aliaj nuk është gjetur në banesë, kur aty kanë shkuar forcat e policisë. Të afërmit e tij tregojnë se nuk gjendet në Sarandë, por është larguar drejt Greqisë.


Kontrolli i banesave ka nisur në orën 7 të mëngjesit të sotëm, njëkohësisht në banesat e 3 gjykatësve; Skënder Damini dhe Petrit Aliaj, gjyqtarë në Gjykatën e Apelit të Vlorës, dhe Aleks Nikolla gjyqtar në Gjykatën e Apelit në Shkodër. Burimet bëjnë me dije se gjykatësit Nikolli nuk i është gjetur asgjë e paligjshme.


Ndërsa në banesën e Daminit u gjetën një shumë e madhe eurosh dhe municione.

Bashkëlidhur

FOTO LAJM: Eurot e gjyqtarit të Dritan Dajtit u gjetën mes rrobave intime


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas