Aktualitet

Kërkoi favore seksuale, gjyqtari Roland Hysi dënohet me 4.6 vite burg


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:08 - 17/10/19 |
mapo.al

Gjyqtari i Fierit, Roland Hysi, i cili akuzohet për korrupsion është dënuar sot nga Gjykata për Krime të Rënda me 4 vite e 6 muaj burg, ndërsa për shkak të gjykimit të shkurtua, ai përfiton ulje dhe dënohet me 3 vite burg.


Gjithashtu, Gjykata e Krimeve të rënda vendosën hiqet e drejta e funksioneve publike për 5 vite.


Vijon…1Etiketa: ,

Pas