KMR

‘Gjysëm derr, gjysëm njeri’, tmerrohen fermerët nga krijesa e frikshme që lindi dhia


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:32 - 19/11/18 |
mapo.al

Dhija e një fermeri ka lindin një krijesë të çuditshme “gjysëm-derr, gjysëm-njeri”, duke shkaktuar panik në fshat se kjo anomali është një ogur i keq dhe mallkim që do të sjellë fat të keq për fshatin.


Josephine Repique, 40 vjeçe, tha se, dhia shtatzënë lindi këtë muaj në pronën e saj të vogël në Sultan Kudarat të Filipineve.


Dy krijesat e porsalindura duhej të hiqeshin me operacion cezarian, por lindja e tyre shkaktoi një tmerr në fshat pasi një nga kafshët ishte e çuditshme.Josephine tha se, “këlyshi dukej si një derr, por që kishte një përzierje me njeriun”.
Ajo tha më tej se: “Ne ishim të tronditur. Nuk mund të shpjegojmë se si mund të ketë ndodhur ky fenomen. Të gjithë fqinjët tanë u dyndën në shtëpinë tonë për të parë me sytë e tyre ngjarrjen”.

Lexo edhe :  Aftësitë e jashtëzakonshme/ Truri ynë, misteri i të gjitha mistereve në univers!


Mjerisht, të dy klyshat e lindur nga dhia nënë nuk mundën të mbijetojnë, duke shkaktuar frikën mes fshatarëve se krijesa ishte një “djallë mutant” i mallkuar që do të sjellë “fat të keq”.

<
>
NINTCHDBPICT000450599041 NINTCHDBPICT000450599123 NINTCHDBPICT000450599152-e1542646212647 NINTCHDBPICT000450599123 NINTCHDBPICT000450599001

 

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas