Ekonomi

Gjysma e Tiranës nesër pa energji, ja zonat e prekura


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:25 - 14/10/18 |
mapo.al

Ditën e nesërme disa zona të Tiranës do të jenë pa energji elektrike nga ora 9 e mëngjesit deri në orën 14 pasdite.


Sipas Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, shkak për këtë ndërprerje  të energjisë do të bëhet ndërhyrja në nënstacionin Dinamo, dhe për pasojë në disa zona të kryeqytetit nuk do të ketë energji.


Ja njoftimi i OSHEE:Për shkak të remontit të planifikuar në nst Dinamo, nesër në datën 15 tetor do të stakohet energjia elektrike në intervalin kohor 09;00-14;00.
Pa energji do të mbesin;  Zona pranë shinave të Trenit, Rr Vangjel Noti, Zona Ish kombinatit Josif Pashko,

Paskuqan, Kodër Kamëz, Kamëz, Rr Jordan Misja, Babrru Pjeserisht,

Zona e Kodrës së Kuqe

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas