Aktualitet

Gledis Nano merr në analizë Policinë e Shtetit, gati ndryshimet rrënjësore


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:34 - 18/10/21 |
mapo.al

Përfundimi i afatit 100 ditësh të vendosur nga Kryeministri Edi Rama, si edhe ndryshimi i drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, pritet të sjellin ndryshime rrënjësore, që do të prekin jo vetëm kupolën e policisë, por edhe drejtorët vendorë, shefat e komisariatit e të rendit.


Burime nga Policia e Shtetit thonë drejtori i Përgjithshëm, Gledis Nano, është njohur me vlerësimin që drejtorët vendorë u kanë bërë shefave të komisariatit.


Ndërsa nga nesër do të njihet me rezultatet e analizës 9 mujore në çdo drejtori vendore në vend. Analiza pritet të përfundojë këtë javë dhe më pas do të bëhen lëvizje drejtuesish.Lëvizjet do të bëhen duke u bazuar në performancën e gjithsecilit nga drejtori i qarkut, shefi i komisariatit dhe ai i rendit dhe sigurisë publike.
Lexo edhe :  Gledis Nano urdhëron testin e drogës për punonjësit e policisë

Ndryshimet do të prekin edhe drejtuesit e departamenteve në Policinë e Shtetit.Ndryshime rrënjësore pritet të ketë në drejtorinë e Policisë së Tiranës, të cilat do të nisin me drejtorin e saj, Rebani Jaupi.

1


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas