Aktualitet

Gledis Nano urdhëron testin e drogës për punonjësit e policisë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:38 - 22/11/21 |
mapo.al

Gledis Nano ka urdhëruar kryerjen e testit të drogës për punonjësit e Policisë së Shtetit.


20 të parët jane dërguar ditën e sotme pranë Institutit të Mjekësisë Ligjore, reparti i toksologjiese për të saktësuar nëse kanë përdorur, janë apo jo përdorues.


Kujtojmë se testi i drogës për punonjësit e policisë është kërkuar vazhdimisht pas ngjarjeve të ndryshme kriminale në vend, ku edhe është kontestuar roli i efektivëve.Nuk kanë munguar akuzat se në radhët e policisë së shtetit ka edhe përdorues të lëndëve narkotike.
Sakaq, duket se Nano i ka marrë në konsideratë dhe punonjësit do t’i nënshtrohem tashmë një testi për të verifikuar gjendjen e tyre./ Abc2


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas