ShowBizz

Gold Ag paraqitet në Policinë e Kosovës/ Shkak bëhet kënga e tij e fundit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:54 - 28/04/20 |
mapo.al

Reperi i njohur shqiptar, Gold AG, është paraqitur në Policinë e Kosovës për t’u marrë në pyetje lidhur me këngën e tij më të fundit, “Shkronjat e Arta”. Arsyeja e kësaj ndalese, duket të ketë qenë dyshimi se teksti i këngës mund të nxisë përçarje, raporton Telegrafi.Sot në koordinim me Prokurorinë Themelore në Prishtinë, është iniciuar rast ‘Nxitja e përçarjes dhe mos-durimit’. Lidhur me këtë rast është intervistuar viktima dhe po ashtu edhe i dyshuari. I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është liruar, rasti shkon në procedurë të rregullt”, kanë thënë nga zyra për informim në Policinë e Kosovës.Kënga me motive patriotike “Shkronjat e Arta” e reperit Gold AG u publikua më 26 mars dhe ka marrë shumë komente pozitive nga publiku Kosovar dhe shqiptar.

 

 

View this post on Instagram

 

Lutjet që i bëra në jetë erdhën tek unë dit’ për dit’ Po veç më e mira qenka të jem mysafiri yt ❤️

A post shared by Gold AG (@arianagushi) on


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas