Aktualitet

Gongu s’e lë të mbarojë fjalën, Rama i kthehet Nikollës: Lëre, kujt po ia bën


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:53 - 17/09/21 |
mapo.al

Para votimit të kabinetit të qeverisë dhe programit për mandatin e tretë, kryeministri Edi Rama ka mbajtur fjalën përmbyllëse duke treguar disa nga prioritete dhe duke bërë një përmbledhje të problemeve me të cilat u ndesh qeveria “Rama 2”.


Mirëpo fjala e tij është ndërprerë disa herë nga gongu për mbarimin e fjalimit. Herën e dytë, Rama i është kthyer Lindita Nikollës që ta ndërpresë këtë sinjal derisa ai të përfundojë deklaratën e tij.


“Nuk mund të përmbushën 100% programin tënd në rast se kur ti je duke punuar me X prioritete ty të vjen virusi dhe ti duhet të ndryshosh prioritete dhe duhet të spostosh volume të ardhurash për një prioritet që ti nuk e kishe menduar.Unë them që programi ynë (bie gongu) që votohet sot është një program që synon të jetë 100% i realizuar të paktën në ato pjesë që kanë të bëjnë me projekte të mëdha, luftën deri në fund me pandeminë (bie gongu), lëre tani kujt po ja bën këtë…”, u shpreh Rama.

Lexo edhe :  Rama: Pa Merkel, Ballkani s'do ishte njësoj, për detin e diellin jemi përpara BE


19
Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas