Aktualitet

Gra dhe fëmijë, nis riatdhesimi i familjeve shqiptare nga kampi i ISIS


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:03 - 31/07/21 |
mapo.al

Familjet shqiptare në kampin e ISIS po iu dorëzohen autoriteteve shqiptare


Lajmi është bërë me dije ditën e sotme nga një gazetar i NBC, i cili ka postuar në rrjetin social ‘Twitter’ foton e disa grave dhe fëmijëve të cilët do të riatdhesohen nga kampi Roj në vendin tonë.
Po ashtu edhe gazetari i “Le Iene” në Itali, Taulant Koplikaj ka shpërndarë një foto ku shihet i rrethuar nga fëmijët dhe gratë shqiptare që pritet të riatdhesohen.

“Po vjen edhe një tjetër grup. Kënaqësi të angazhohesh në kë kauzë” shkruan Koplikaj.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas