Aktualitet

Grabitet depoja farmaceutike në Tiranë, merren ilaçet që trajtojnë Covidin


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:18 - 18/03/21 |
mapo.al

Një grabitje ka ndodhur në zonën e Laprakës, në Tiranë. Raportohet se është grabitur një depo farmaceutike nga presona ende të paidentifikuar.

Mësohet se autorët kanë thyer derën e depos dhe kanë vjedhur medikamente me vlerë 1.8 milionë lekë.


Në fokus të grabitësve mësohet se kanë qenë kryesisht vitaminat C, dhe ilaçe që trajtojnë Covidin.

Policia është njoftuar nga pronari për ngjarjen dhe po punohet për identifikimin e autorëve.Ndërkohë, janë sekuestruar kamerat e sigurisë dhe gjithë provat materiale të lëna nga autorët e dyshuar të ngjarjes.


1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas