Aktualitet

Grabitet kasaforta e postës në Krujë, arrestohet roja


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:00 - 04/11/19 |
mapo.al

Gjatë orëve të para të mëngjesit të ditës së sotme është vjedhur me thyerje kasaforta e postës së Krujës. Mësohet se autorët kanë marrë një sasi lekësh dhe një sasi valute dhe më pas janë larguar. Për ngjarjen policia arrestoi shtetasin me iniciale B.P., roja private i postës.


“Pas marrjes dijeni për ngjarjen nuk ka kryer sipas detyrimeve ligjore njoftimin e shërbimeve të Komisariatit të Policisë Krujë, as në momentin kur patrulla e policisë ka kaluar dhe e ka pyetur nëse kishte ndonjë problem tek posta, me pretendimin se është kërcënuar nga autorët”, sqaron policia.


Gjithashtu është shpallur në kërkim për “Shpërdorim detyre” dhe specialisti i sallës së SHPSF-ve, shtetasit S. T., 28 vjeç, banues në Tiranë, pasi dyshohet se ka shpërdoruar detyrën duke mos njoftuar Policinë e Shtetit.

Një grup i posaçëm hetimor i përbërë nga specialistë për hetimin e vjedhjeve me dhunë dhe krimeve kundër pasurisë, po punon intensivisht për identifikimin dhe kapjen e autorëve dhe materialet i janë referuar Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Krujë për veprën penale “Vjedhje me dhunë e kryer në bashkëpunim”.1
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas