Aktualitet

Grabitja e farmacisë në Tiranë – Policia: Vjedhje me armë, në kërkim autori


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:29 - 26/01/21 |
mapo.al

Policia e Tiranës ka reaguar zyrtarisht, pas raportimit se një farmaci është grabitur këtë mbrëmje pranë shkollës ‘Sami Frashëri’.

Blutë e kryeqytetit bëjnë me dije se autori ka grabtitur farmacinë nën kërcënimin e armës.


Më tej, policia shton se kanë ngritur pika kontrolli për të identifikuar dhe arrestuar autorin e ngjarjes.
Endeë nuk dihet sa është shuma që është grabitur në farmaci.


Njoftimi i Policisë


Më datë 26.01.2021, rreth orës 20:13, në rrugën “Bardhok Biba”, një person ende i paidentifikuar dyshohet se nën kërcenimin e armës ka vjedhur në një farmaci.

​Sherbimet e Policisë menjeherë kanë ngritur pika kontrolli dhe po bëhet krehja e zonës në afërsi të vendit të ngjarjes me sherbime të shtuara.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për fiksimin e çdo prove që do çojë në identifikimin dhe kapjen e autorit.

Lexo edhe :  Sherr me thika te "Rruga e Kavajës", plagosen dy persona

LEXO EDHE: 

Grabitet me armë zjarri farmacia në Tiranë

1


Etiketa: , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas