Aktualitet

Grabitja e Kredo, identifikohet dhe shpallet në kërkim autori i dyshuar

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:33 - 26/01/21 |
mapo.al

Identifikohet autori i grabitjes së filialit të institucionit financiar Kredo.al, në rrugën Bardhyl, Tiranë.Mësohet se autori i shpallur në kërkim është 18 vjeç dhe me precedent të mëparshëm penal për vjedhje.


Gjithashtu mësohet se i riu ka pak kohë që është liruar nga burgu. Kanë qenë kamerat e sigurisë përgjatë zonës që kanë bërë të mundur identifikimin e 18-vjeçarit.
Grabitja ndodhi të shtunën, në orët e mesditës. Autori kërcënoi me armë zjarri punonjëset e Kredo.al, duke marrë shumën e 1 milion lekëve të vjetra.LEXO EDHE:


Zbulohet shuma dhe detaje të reja nga grabitja me armë e “Kredo.al”

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas