Kronika

Grabitja e Rinasit, SPAK çon në Gjykatë dosjen për 6 të akuzuarit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:38 - 12/06/20 |
mapo.al

Prokuroria e Posaçme Kundër korrupsionit dhe Krimit te Organizuar mbyll hetimet për grabitjen e 9 prillit 2019 në Rinas.

SPAK u ka komunikuar akuzën personave të arrestuar për këtë ngjarje dhe pritet që dosja të shkojë në gjykatë për seancë paraprake.


Organi i akuzës ka marrë të pandehur, Eldi dhe Klemend Çala, Oltion Veselin, Elton Piklin, Renaldo Sulen, Alkond Bengasin.
Ndërsa për Ragip Hajdinin i njohur si daja nga Kosova i cili ndërroi jetë të martën në spitalin e Traumës do të pushohet akuza.


SPAK ka cilësuar si kreun e grupit kriminal Admir Muratin qe u vra ditën e grabitjes gjatë përplasjes me armë me policinë.


Në kërkim vazhdon të jete Talo Çela për të cilin ka masë sigurie në mungesë.

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit te Organizuar, do të vendose nëse çështja do të kaloj për gjykim, do të pushojë akuzën ose do ta kthej për rihetim.

1


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas