Aktualitet

Grabitja në Nikël, biznesmeni: 10 persona më prenë gishtin


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:49 - 24/10/21 |
mapo.al

Nazmi Çangu, biznesmeni nga Nikla i cili ka rënë pre e grabitjes në orët e para të mëngjesit të sotëm ka deklaruar se 10 persona të maskuar e kanë lidhur dhe i kanë prerë gishtin.


Pasi Çangu ka rënë pa ndjenja, grabitësit kanë marrë nga banesa 8 mijë euro dhe çdo gjë tjetër që ka qenë në kasafortë, përfshirë edhe flori. Vlera totale e sendeve dhe parave që kanë marrë nga banesa përllogaritet deri në 100 mijë euro.


Çangu ka mundur të dallojë që njëri nga grabitësit ka qenë i veshur me uniformë policie.Ai është dërguar në spital ku aktualisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Çangu ka një biznes në fushën e mobilerisë në Krujë.
Çangu nuk njihet si problematik në zonë dhe nuk ka pasur konflikte në të shkuarën.1


Etiketa: ,

Pas