Aktualitet

Gramsh – E infektuan pacientët, ndërron jetë shoferi i urgjencës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:37 - 19/02/21 |
mapo.al

Nazmi Xhaferri, shoferi i ambulancës në Spitalin e Gramshit sot ka humbur betejën me koronavirusin.


Lajmin e hidhur e ka bërë me dije drejtoria e spitalit të Gramshit me anë të një postimi në “Facebook”, ku shkruan se Xhaferri u bë heroi i parë në këtë spital, që ka humbur betejën me virusin, pasi u infektua në krye të detyrës.


“Me hidhërim të thellë njoftojmë humbjen e jetës së një prej punonjësve shembullorë të Spitalit Gramsh, Z. Nazmi Xhaferri, si pasojë e infektimit me virusin COVID-19 në krye të detyrës. I ndjeri u bë heroi i parë (me shpresën edhe i fundit) i personelit të Spitalit Gramsh, të cilët me vetëmohim kane qe nga fillimi i kësaj lufte që janë gadishmëri çdo dite përballë kësaj pandemie.Familjarët, kolegët dhe dashamirësit përcjellin sot një njeri me shumë vlera dhe kontribut në shoqerine tonë duke mos i harruar sakrificat, punën dhe mirësinë që ka percjellë midis tyre. Le të shërbejë kjo ndodhi si vepra e fundit e tij si punonjes i shëndetësisë duke iu drejtuar qytetarëve qe të tregojnë kujdesin e nevojshëm për të shmangur infektimin nga COVID-19 pasi pasojat janë të paimagjinueshme“, shkruan drejtori i spitalit.

Lexo edhe :  Kosovë - Ulet ndjeshëm numri i të infektuarve, shifër e lartë vdekjesh


1
Etiketa: , , ,

Pas