Aktualitet

Granit Xhaka: Gjërat këtu në Londër po bëhen më të ashpëra

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:03 - 26/03/20 |
mapo.al

Pandemia e cila po ‘mbeshtjellë’ thuajse gjithë botën, ka bërë që të anullohen shumë aktivitete, një ndër to dhe aktivitete sportive.


Granit Xhaka, një ndër futbollistat më me zë të Shqipërisë, këto ditë izolimi po i kalon në kryeqytetin anglez.View this post on Instagram


Now the arrangements here in London are also becoming increasingly tougher. There's a curfew. Playgrounds, sports fields, parks and all shops must close ❌. We only leave the house when absolutely necessary and when we are at home we go full throttle! My family gives me a lot of strength 🙏 we fool around a lot and try to make the best of it. But how do you spend your time? How do you motivate yourself at the moment? 💪 _________________________________________ Jetzt werde die Maßnahmen bei uns in London auch immer schärfer. Die Ausgangssperre ist verhängt. Spielplätze, Sportplätze, Parks und sämtliche Laden müssen schließen ❌. Wir verlassen das Haus nur wenn es unbedingt nötig ist und geben ansonsten zu Hause Vollgas! Meine Familie gibt mir dabei besonders viel Kraft 🙏 wir albern viel rum und versuchen so die Zeit so gut wie es nur geht zu überbrücken. Aber wie vertreibt ihr euch eigentlich die Zeit? Wie motiviert ihr euch momentan? 💪 #stayathome #staysafe #family #love #daddiesgirl#gx34

A post shared by Granit Xhaka (@granitxhaka) on

Ai publikoi në rrjetin social Instagram një fotografi, ku shfaqet me vajzën e tij, teksa në mbishkrimin e saj tregon shkurtimisht se si është gjendja në Londër.

“Tani masat këtu në Londër po bëhen gjithnjë e më të ashpra. Ka një orar lëvizjeje. Parqet e lojërave, fushat sportive, parqet dhe të gjitha dyqanet duhet të mbyllen. Ne dalim nga shtëpia vetëm kur është absolutisht e nevojshme dhe kur jemi në shtëpi kalojmë kohën bashkë! Familja ime më jep shumë forcë – ne argëtohemi së bashku dhe përpiqemi t’ia kalojmë sa mirë”, ka shkruar futbollisti në mbishkrimin e fotografisë.

Ndërkohë, në familjen Xhaka këto ditë ka pasur gëzim, kjo pasi djali tjetër i familjes, futbollisti i Kombëtares Taulant Xhaka, u bë baba për herë të parë.

 


Etiketa:

Pas