Aktualitet

Granit Xhaka: Gjërat këtu në Londër po bëhen më të ashpëra

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:03 - 26/03/20 |
mapo.al

Pandemia e cila po ‘mbeshtjellë’ thuajse gjithë botën, ka bërë që të anullohen shumë aktivitete, një ndër to dhe aktivitete sportive.


Granit Xhaka, një ndër futbollistat më me zë të Shqipërisë, këto ditë izolimi po i kalon në kryeqytetin anglez.https://www.instagram.com/p/B-J-cdMDVh3/?utm_source=ig_web_copy_link


Ai publikoi në rrjetin social Instagram një fotografi, ku shfaqet me vajzën e tij, teksa në mbishkrimin e saj tregon shkurtimisht se si është gjendja në Londër.

“Tani masat këtu në Londër po bëhen gjithnjë e më të ashpra. Ka një orar lëvizjeje. Parqet e lojërave, fushat sportive, parqet dhe të gjitha dyqanet duhet të mbyllen. Ne dalim nga shtëpia vetëm kur është absolutisht e nevojshme dhe kur jemi në shtëpi kalojmë kohën bashkë! Familja ime më jep shumë forcë – ne argëtohemi së bashku dhe përpiqemi t’ia kalojmë sa mirë”, ka shkruar futbollisti në mbishkrimin e fotografisë.

Ndërkohë, në familjen Xhaka këto ditë ka pasur gëzim, kjo pasi djali tjetër i familjes, futbollisti i Kombëtares Taulant Xhaka, u bë baba për herë të parë.

 


Etiketa:

Pas