Aktualitet

Grenell: Qytetarët e Ballkanit meritojnë një president amerikan që mendon për ta


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:39 - 17/09/21 |
mapo.al

Ish-i dërguari i presidentit Donald Trump për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell, ka thënë që qytetarët e Ballkanit meritojnë një president amerikan që u kushton vëmendje atyre.


Në video-mesazhin, i cili përfshin fotografi nga takimet që Grenell pati me përfaqësuesit e Beogradit dhe Prishtinës, si dhe nënshkrimin e Marrëveshjes së Uashingtonit, Grenell kujton se presidenti Trump solli “krerët e shteteve të Serbisë dhe Kosovës në Zyrën Ovale në shtator të 2020-ës”.


Sipas tij u nënshkrua një marrëveshje historike ekonomike, por që administrata e Biden humbi mundësinë që iu dha atyre nga Trump.Grenell shkroi në Twitter se dështimi i madh i ekipit të presidentit aktual Biden është se ai neglizhoi rezultatet e arritura nga administrata Trump në Ballkan.1
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas