Aktualitet

Greqi/ 3 viktima dhe 310 raste pozitive me koronavirus në 24 orët e fundit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:30 - 15/09/20 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në Greqi janë regjistruar 3 viktima dhe 310 raste të reja me COVID-19.


Sipas autoriteteve të Shëndetësisë në Greqi, 67 pacientë janë aktualisht të intubuar.


Me 310 rastet e reja, numri total i të infektuarve në vendin fqinj shkon në 13,730, prej të cilëve  55.4% janë meshkuj.


Ndërsa, 2, 433 të rasteve konsiderohet të jenë të lidhura me udhëtimet jashtë shtetit, kurse 5,901 (43.1%) janë të lidhura me raste të konfirmuara më herët.Etiketa: ,

Pas