Aktualitet

Greqi/ 30-vjeçari hedh nga shkëmbi të dashurën, nxirret e pajetë nga deti


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:22 - 18/07/21 |
mapo.al

Një tjetër ngjarje ka tronditur Greqinë, një ditë më parë, pas vrasjes tragjike të 20-vjeçares Caroline nga bashkëshorti i saj pilot. Mediet fqinje raportojnë se ditën e djeshme një 26-vjeçare është gjetur e pajetë në det me shenja dhune.


Bëhet fjalë për të renë e quajtur Garyfallie, që sipas dëshmitarëve, është vrarë nga i dashuri i saj. Policia ka arrestuar autorin e ngjarjes, i cili ka pranuar se ka pasur debate me të dashurën prej disa ditësh, duke thënë se debati i fundit ka përfunduar në tragjedi.


Ai ka deklaruar se debati mes dy të rinjve ka nisur në makinë dhe në nerva i sipër 30-vjeçari ka nxjerrë mjetin nga rruga, dhe kur e dashura e tij nga dalë prej aty, ai e ka shtyrë, duke e hedhur nga shkëmbi.

Lexo edhe :  1939/Mbretëresha Geraldinë e sëmurë rëndë në Greqi, i shpëtoi jetën Mbreti Jorgo


30-vjeçari ka pohuar se është hedhur edhe vetë për ta ndihmuar, por kur e ka parë pa ndjenja, është larguar nga vendi i ngjarjes i frikësuar.
Mediat greke bëjnë me dije se 30-vjeçari ishte në gjendje shoku dhe se donte të bënte vetëvrasje. Ndërkohë, pritet të kryhet një autopsi në trupin e Garyfallia, në mënyrë që të përcaktohet shkaku i vdekjes.1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas